OFERTA

W ramach pomocy udzielanej przez naszą fundację zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie w Twoim powrocie do sprawności i zdrowia. Możesz liczyć na naszą pomoc w zakresie pozyskiwania niezbędnych środków na rehabilitację i zakup sprzętu ortopedycznego, jak również na likwidację barier w Twoim domu. Nasz Menadżer Rehabilitacji wskaże Ci najwłaściwszy kierunek rehabilitacji, podpowie jakie placówki w Polsce byłyby najlepsze przy urazie jaki doznałeś. Jeżeli chciałbyś skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów takich jak psycholog czy radca prawny, nasz zespół będzie do Twojej dyspozycji. Poniżej zapoznaj się ze szczegółowym zakresem pomocy jaki możesz otrzymać w ramach naszej fundacji.

Subkonto

Udostępnione zostanie Ci subkonto, na którym będą gromadzone środki na Twoje cele rehabilitacyjne, zakup sprzętu ortopedycznego, likwidację barier w Twoim domu, dostosowanie samochodu do Twoich potrzeb lub opłacenie kosztu operacji, zakupu leków, czyli na zaspokojenie Twoich aktualnych potrzeb w powrocie do zdrowia i sprawności.

Zbiórka internetowa

Założymy dla Ciebie zbiórkę internetową w celu pozyskania środków na Twoje leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu itp. Cel zbiórki zostanie ustalony zgodnie z Twoimi aktualnymi potrzebami i w taki sposób, żebyś jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia i sprawności. Pomożemy w promocji zbiórki, podpowiemy w jaki sposób najszybciej zgromadzić środki.

Zbiórka publiczna

Zbiórka publiczna ma na celu zbieranie środków finansowych w miejscu publicznym na określony, zgodny z prawem cel pozostający w sferze zadań publicznych. Celem zbiórki publicznej może być m.in.: ochrona zdrowia, pomoc społeczna, pomoc osobom niepełnosprawnym. Fundacja wesprze Cię w zgromadzeniu niezbędnych środków finansowych – zarówno na potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją, jak i zakupem odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, dostosowaniem mieszkania i samochodu, a także przekwalifikowaniem zawodowym.

Rehabilitacja

Intensywna, ale dopasowana do Twojego stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych rehabilitacja to pierwszy krok do samodzielności. Podpowiemy Ci, które placówki specjalizują się w rehabilitacji osób po urazie rdzenia, udarze czy urazie głowy oraz czy są efektywne w swoim działaniu. Otrzymasz od nas pełne wsparcie w organizacji Twojej rehabilitacji.

Wsparcie Managera Rehabilitacji

Otrzymasz od nas pełne wsparcie w organizacji Twojej rehabilitacji. Wskażemy również, które ośrodki realizują bezpłatny program wybudzeniowy dla osób w śpiączkach ze środków NFZ i podpowiemy, jakie dokumenty należy przedstawić i jakie warunki spełnić. Podpowiemy Ci, które placówki specjalizują się w rehabilitacji osób po urazie głowy, urazie rdzenia czy po amputacji. O szczegółach porozmawiasz z naszym Menadżerem Rehabilitacji, który posiada doświadczenie i wiedzę niezbędną do wskazania właściwego i dopasowanego do Twoich potrzeb ośrodka rehabilitacyjnego.

Wsparcie prawne

Nasza Fundacja pragnie pomagać Ci w sposób kompleksowy, dlatego w ramach pomocy zapewniamy konsultacje z prawnikiem, który odpowie na pytania, na które nie znasz odpowiedzi. Konsultacje z prawnikiem w zakresie spraw pracowniczych, ubezpieczeniowych i odszkodowawczych. Udzielimy wsparcia w zakresie, który jest dla Ciebie trudny i niezrozumiały.

Pomoc w doborze sprzętu

Sytuacja, w której się znalazłeś jest dla Ciebie trudna i nowa, nie masz wiedzy w zakresie sprzętu ortopedycznego. Dlatego jesteśmy dla Ciebie i pomożemy Ci dobrać właściwy sprzęt ortopedyczny. W oparciu o Twoje potrzeby, doradzimy Ci w doborze właściwego sprzętu niezbędnego do samodzielnego funkcjonowania – doradzimy czy wybrać wózek tymczasowy czy aktywny, pomożemy również przy wyborze protezy. Dobór właściwego sprzętu ortopedycznego ma istotne znaczenie w powrocie do sprawności i Twojego codziennego funkcjonowania.

Likwidacja barier

Podpowiemy Ci również w zakresie dostosowania Twojego miejsca zamieszkania do Twoich aktualnych potrzeb, tak aby zaaranżować Ci przestrzeń, w której będzie możliwe wygodne funkcjonowanie. Doradzimy również jak radzić sobie z barierami architektonicznymi na zewnątrz mieszkania i budynku, takimi jak brak windy czy schody przed blokiem. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki dotyczące dostosowania samochodu do własnych potrzeb, tak aby jego prowadzenie było bezpieczne i wygodne.

Wsparcie psychologa

W wyniku choroby lub urazu, którego doznałeś dochodzi do zmian nie tylko w ciele, ale i psychice. Związane jest to z silnymi emocjami odczuwalnymi w związku z utratą części siebie oraz koniecznością akceptacji nowych okoliczności. W umyśle pojawiają się pytania o to dlaczego do tego doszło, sens dalszego życia, strach przed nieznanym oraz nierzadko bunt. Samemu trudno poradzić sobie z tak silnymi emocjami dlatego w ramach naszej fundacji możesz skorzystać ze wsparcia psychologa, który pomoże Ci w tym trudnym życiowym momencie.

Doradztwo zawodowe

W ramach pomocy fundacji, zapewniamy Ci możliwość skorzystania z konsultacji z doradcą zawodowym, który odpowie na Twoje pytania i wątpliwości w zakresie aktywności zawodowej po urazie, chorobie lub amputacji. Dzięki współpracującym doradcom zawodowym, ułatwimy Ci powrót do aktywności zawodowej. Będziesz mógł wziąć udział w podnoszących kwalifikacje szkoleniach, zyskując szansę na pracę adekwatną do Twoich możliwości.